Om oss

Hej och välkommen till Svenska Milfar! Jag heter Lena, en 45-årig kvinna från Stockholm som har drivit den här sajten sedan 2020. Jag startade den här plattformen för att det saknades en riktigt ärlig och säker plats för mogna kvinnor – milfar som vi brukar säga – att hitta kontakter och dela erfarenheter utan krångel. Själv har jag varit i den här världen ett tag, och jag vet hur viktigt det är att känna sig trygg när man utforskar nya möten. Det är därför vi fokuserar så mycket på diskretion och äkthet här.

På Svenska Milfar handlar det om att koppla ihop människor som söker knullkontakter, camsex eller bara lite flirt. Vi har tusentals annonser från svenska milfar och mammor som letar efter yngre killar, par eller likasinnade. Jag har sett hur sajten hjälpt många att hitta vad de söker – från spontana möten till längre relationer. Min egen bakgrund är i dating och relationer; jag har jobbat med rådgivning tidigare och tar med mig den erfarenheten hit. Vi modererar allt innehåll manuellt för att undvika spam och se till att det är genuint.

Säkerhet är prio ett. Vi följer GDPR strikt, och ingen personlig info delas utan ditt godkännande. Vi uppmuntrar alltid till säkra möten – möt på offentlig plats, dela inte för mycket för tidigt, och använd skydd. Om du har frågor, använd vårt kontaktformulär. Vi är ett litet team, men vi svarar snabbt.

Tack för att du är här! Om du är en milf som vill lägga upp en annons eller en kille som söker kontakt, hoppa in och testa. Vi bygger den här sajten tillsammans för att det ska kännas rätt och roligt.

Med vänliga hälsningar,

Lena
Grundare, Svenska Milfar